Šiuos metus asociacija LYDERĖ pasitiko kartu su atnaujintos sudėties valdyba, kuriai vadovaus Laura Blaževičiūtė. Dviejų metų kadencijai Leda Iržikevičienė, Monika Paulė ir Romualda Stragienė pakeitė Dovilę Burgienę, Mildą Dargužaitę, Jeleną Stankevičienę. Agnė Paliokaitė ir Deividas Rafanavičius valdyboje lieka dar vieneriems metams.
Naujoji valdyba pratęs strateginę kryptį – įgalinti moteris darbo rinkoje. Plėtodama veiklą trimis prioritetinėmis kryptimis – visuomenės švietimas, darbdavių įsitraukimo skatinimas, švietimo sistemai skirti projektai – asociacija plėtos dialogą, kuris turi padėti visuomenei įsisąmoninti moterų vadovių ekonominę naudą. Be kitų iki šiol vykdytų projektų, asociacija bendradarbiaus su didžiausia verslo vadovus vienijančia organizacija „Lietuvos verslo konfederacija“, jungsis prie „Lietuvos Junior Achievement“ projekto „#EmpoweringGirls“ Lietuvos mokyklose. Jau netrukus startuos projektas „Lyderė valdybose“, kuris sieks padidinti stiprių moterų lyderių skaičių Lietuvos kapitalo kompanijų valdybose. Kartu su Lietuvos mokslo ir inovacijų ryšių ir kompetencijos biuru Briuselyje vasario pabaigoje LYDERĖ pakvies į konferenciją „Moterų įgalinimas aukštajame moksle”, kurios metu bus pristatytas LYDERĖ inicijuotas tyrimas, siekiant pasiūlyti priemones, skirtas gerinti moterų karjeros galimybes Lietuvos mokslo ir studijų institucijose, siekti lyčių balanso aukščiausiuose sprendimų priėmimo lygmenyse.
Naujoji LYDERĖS valdybos pirmininkė, TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė prisipažįsta, kad nuoširdžiai tiki asociacijos misija bei ilgalaike strategija, nes ją rengė kartu su kitomis steigėjomis. „Apie lyčių lygybės problematiką vis dar kalbama per mažai. Mes LYDERĖJE akcentuodamos problemas siūlome veiksmingas priemones joms spręsti. Susikūrėme tam, kad kurtume visuomenę be lyčių stereotipų ir įgalintume moteris lyderystei. Realiems pokyčiams reikia ir kantrybės, ir laiko, todėl labai svarbu tęsti jau pradėtus ilgalaikius darbus. Dar svarbiau – siekti kuo platesnio skirtingų visuomenės grupių įsitraukimo“, – sako naujoji asociacijos valdybos pirmininkė. Daugiau nei 20 metų TV3 žiniasklaidos grupėje dirbanti L.Blaževičiūtė gerai žino, koks svarbus ir galingas gali būti visuomenės įsitraukimas.
Leda Irzikevičienė, tarptautinės teisės firmos „Sorainen“ administracijos vadovė, buvo viena iš pirmųjų asociacijos LYDERĖ narių. Nuo tada ji aktyviai dalyvauja moterų lyderystės ir karjeros skatinimo veikloje Lietuvoje. L.Irzikevičienė yra įsitikinusi, kad įvairovė komandoje ne tik padeda užtikrinti įvairiapusišką kolektyvinį intelektą, bet ir turi teigiamos įtakos įmonės finansiniams rezultatams.
„Ne paslaptis, kad moterys istoriškai susidūrė su didesnėmis kliūtimis nei vyrai, kai kalbame apie lygiavertį dalyvavimą ekonomikoje. Daugumoje ekonomikos sektorių pajamų skirtumai tarp vyrų ir moterų darbo užmokesčio išlieka netolygūs, taip pat kaip nesubalansuotas atstovavimas priimant svarbius sprendimus“, – įsitikinusi L.Irzikevičienė. „Džiaugiuosi, kad turim didelę bendraminčių bendruomenę, daug šaunių, iniciatyvių lyderių. Tikiu, kad kartu su LYDERĖS nariais prisidėsime prie visaverčio visuomenės gyvenimo tobulėjimo“. L.Irzikevičienė didžiausią dėmesį skirs lyčių balanso užtikrinimui, visuomenės švietimo ir gerųjų tarptautinių praktikų taikymui Lietuvoje.
Romualdą Stragienę, „Biok Laboratorijos“ bendrasavininkę ir valdybos pirmininkę, dalyvauti asociacijos veikloje įkvepia aktyvi bendraminčių veikla. „Moterų lyderyste susidomėjau studijuodama ISM vadovų magistrantūroje. Šia tema baigiamąjį darbą neretai atsiverčiu ir dabar. Palyginusi su dabartine situacija, matau, kad problemos visuomenėje tos pačios: stereotipinis mąstymas, „stiklo lubos“ ir mentorystės stoka“, – sako R.Stragienė.
R.Stragienė savo veikla valdyboje sieks kuo daugiau lyčių lygybės žiniasklaidoje, verslo konferencijose ir įmonių valdybose. Ji planuoja asmeniškai prisidėti prie projektų, kurie formuoja teigiamą moterų karjeros įvaizdį, motyvuoja jaunas moteris siekti profesinių aukštumų ir įkvepia nuolatos augti.
Dr. Monika Paulė yra genų redagavimo kompanijos „CasZyme“ bendraįkūrėja ir direktorė, taip pat edukacinių technologijų startuolio „Paulai Tech“ įkūrėja, entreprenerė, inovatorė bei docentė dviejuose Lietuvos universitetuose. Dr. M. Paulė taip pat yra aktyvi gyvybės mokslų industrijos ekspertė – Lietuvos biotechnologijų asociacijos valdybos narė, socialinės iniciatyvos „Moterys biotechnologijose“ iniciatorė, tarptautinės asociacijos „Scanbalt“ valdybos narė ir bei Europos Inovacijų ir technologijų instituto moterų iniciatyvų ambasadorė Baltijos regione.
Dr. M. Paulė akcentuoja moterų įgalinimo svarbą per realius aktyvių moterų pavyzdžius. Asociacijos valdyboje ji orientuosis į lyčių lygybės temas švietimo, mokslo ir inovacijų srityse, aktyviai prisidės prie visuomenei aktualių su lytimi susijusių problemų bei iniciatyvų viešinimo. „Mano tikslas yra padrąsinti ir įkvėpti kitas moteris bei vyrus būti savimi ir siekti savo tikslų nepaisant visuomenės stereotipų ar nusistovėjusių normų visose gyvenimo srityse, nes tik taip galime užtikrinti pilnavertišką mūsų visuomenės ateitį“.
Apie asociaciją LYDERĖ
2017 m. veiklios verslo ir visuomenės atstovės susibūrė į asociaciją LYDERĖ savo pavyzdžiu bei inicijuotais projektais skatinti moteris drąsiau siekti karjeros ir pačioms prisidėti prie lyčių lygybės bei lyderystės stiprinimo Lietuvoje. Šiuo metu asociacija vienija per šimtą aukščiausio lygmens Lietuvos įmonių vadovių ir vadovų. LYDERĖ veiklą vykdo keturiomis kryptimis, kad užtikrintų lyčių balansą vadovaujančiose pozicijose, mažintų visuomenėje vyraujančius stereotipus lyčių atžvilgiu, pritaikytų gerąją tarptautinę praktiką moterų karjeros srityje ir prisidėtų prie vaiko priežiūros sistemos tobulinimo Lietuvoje.
Straipsnį parengė komunikacijos konsultantė Snieguolė Matonienė