Įžvalgomis dalinasi Gabija Vaičeliūnaitė:
#crisismanagement #leadership Jokios audros mums nebaisios! Ypač, kai kalbame apie dalykus, kurie rūpi ne tik mums, bet yra svarbūs ir visai visuomenei 🙂 Keletas aktualių dalykų iš Asociacija „Lyderė“ Swedbank Lietuvoje 15min inicijuotos diskusijos:
🔖 krizių metu lyderiams reikia ne tik drąsos ir greičio, bet ir stipraus dialogo su aplinka, todėl kiekvieną veiksmą turi lydėti efektyvi komunikacija. Stiprūs ryšiai su aplinka krizių metu leidžia pastebėti galimybes, užsitarnauti tikslinių auditorijų pagarbą bei pasitikėjimą, žmones sutelkti pokyčiui, paaiškinti jo tikslą ir svarbą net tada, kai naujus dalykus aplinka priima itin skaudžiai.
💡 kai lyderiams pritrūksta noro įsiklausyti, kuo gyvena aplinka, kokie jos lūkesčiai ir poreikiai, prasideda valdžios veikimas, o ne lyderystė. Šią situaciją krizės pradžioje stebėjome Lietuvos politinėje padangėje, tačiau vėliau iš patirties buvo pasimokyta. Deja, politikoje bendradarbiavimas dažnai yra suprantamas kaip silpnumo ženklas (prof. Ramūnas Vilpišauskas).
⚙️ krizių metu standartiniai receptai neveikia, todėl reikia drąsos ieškoti nestandartinių sprendimų – tai, prie ko mes buvome įpratę versle, politikoje ar savo asmeninėje rutinoje turi būti koreguojama.
📍 vadovai krizių metu turi būti aktyvus ir matomi, komunikuoti net tada, kai visko nežino, nes to tikisi žmonės. Kaip? Judant mažais žingsneliais, pristatant esamą situaciją ir artimiausią perspektyvą – taip stiprinamas pasitikėjimas vadovais, žmonės jaučia, kad vadovas kontroliuoja situaciją ir turi ateities scenarijus.
🌎 lyderystės rolę svarbu prisiimti sąmoningai – ne kiekvienas vadovas yra lyderis. Lyderystė turėtų būti viduje suvoktas, priimtas ir pasvertas apsisprendimas – lyderystėje neturi būti kančios, o rolė prisiimama tik dėl taip susiklosčiusių aplinkybių – esame laisvi rinktis (Deividas Rafanavičius).
📊 krizė atnešė ne tik praradimus, bet ir naujas galimybes, ypač išmokė naujų skaitmeninių įgūdžių. Visgi daliai darbuotojų, ypač dirbančių krizės paveiktuose sektoriuose, norint sėkmingai įveikti krizę teks persikvalifikuoti. Tai ypač aktualu moterims, nes ši krizė – didelis išbandymas lyčių lygybės srityje: krizė labiausiai palietė tas veiklos sritis, kuriose dominuoja moterys – nuo pat karantino pradžios stebimas spartus bedarbių moterų gretų didėjimas, kuris karantino metu išaugo bene 20 proc. (Greta Ilekyte).
❗lyderiams svarbu turėti tikslą ir jo laikytis, atsispirti rutinai, į kurią pasineriama ir nepamiršti, vardan ko mes tai darome.
⌛ COVID-19 parodė, kad Lietuvoje negalima visko nuolat piešti tik tamsiomis spalvomis – visuomenė moka ne tik reikalauti, bet ir duoti. Didžiausia sėkmė lydės tuos, kurie veikia atsakingai ir kurių darbai krizės metu buvo nuoširdus rūpestis bendruomene, o ne vienkartinis šou.
Dar daug puikių minčių nesurašyta – labai kviečiu pasiklausyti viso renginio įrašo: https://www.15min.lt/…/kriziu-akivaizdoje-kokios-lyderystes…