Darbo ir šeimos derinimo iniciatyvos padės didinti darbuotojų įsitraukimą ir išlaikyti talentus
Pastaruosius 5 metus darbdaviai stebi vis didesnį talentų trūkumą. 2016 metais 40 % darbdavių visame pasaulyje nurodė, kad jiems buvo sunku pritraukti darbui reikalingų talentų, o 2021 metais tokį trūkumą pastebėjo jau 69 % darbdaviai. Darbo ir šeimos derinimo iniciatyvos tapo vienu svarbiausių aspektų ne tik gerinant darbuotojų įsitraukimą ar įmonės rezultatus, bet ir stiprinant darbdavio įvaizdį naujų darbuotojų paieškos procese (ManpowerGroup, 2021).
Neseniai Lietuvoje atliktas tyrimas parodė, kad beveik kas antras (44,8 %) pilietis svarstytų galimybę keisti darbą, jei negalėtų derinti profesinio gyvenimo ir šeiminių ar asmeninio gyvenimo įsipareigojimų. Tarp apklaustųjų moterų šis skaičius yra dar didesnis ir siekia net 53 % (Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, 2021).
Atsižvelgdama į susidariusią situaciją, asociacija LYDERĖ, bendradarbiaudama su Personalo valdymo profesionalų asociacija PVPA, 2022 m. parengė šeimos ir karjeros derinimo praktikas ir rekomendacijas darbdaviams. Studijos autorė Božena Petikonis-Šabanienė yra įsitikinusi, kad Lietuvos darbdaviams pristatomos darbo ir šeimos derinimo iniciatyvos neabejotinai bus naudingos, nes jas praktiškai jau išbandė sėkmingos įmonės.
„Tikiuosi, kad susistemintos rekomendacijos suteiks daugiau galimybių moterims siekti karjeros tikslų, o darbdaviams padės didinti darbuotojų įsitraukimą ir išlaikyti talentus,“ – sakė B. Petikonis-Šabanienė.
Studijos autorė yra aktyvi asociacijų „Lyderė“ ir PVPA narė, tarptautinės žaliosios energetikos bendrovės „Ignitis renewables“ personalo vadovė, daugiau nei 10 metų vadovavo tarptautinei įdarbinimo paslaugų įmonei.